Annonseblokkering ble oppdaget: Webstedet Paranormal er gratis, fordi kostnadene dekkes delvis via annonser. Vennligst støtt oss ved å oppheve blokkering av annonser på Paranormal.
Sjamanistisk konfirmasjon 2025 - En meningsfull reise inn i voksenlivet.
I dagens samfunn søker mange ungdommer etter alternative måter å markere overgangen fra barn til voksen. En av disse alternativene er sjamanistisk konfirmasjon, arrangert av Sjamanistisk Forbund. Dette ritualet er en del av en stadig voksende bevegelse som søker å gjenopplive og modernisere gamle, naturbaserte tradisjoner.
Hva er Sjamanistisk Forbund?
Sjamanistisk Forbund er en organisasjon som arbeider for å fremme sjamanisme som en spirituell praksis og livsstil i Norge. Forbundet ble stiftet i 2012 og har siden den gang vokst i antall medlemmer og aktivitetstilbud. Sjamanisme, slik det praktiseres av forbundet, er en naturbasert åndelighet som legger vekt på kontakten med naturen, åndeverdenen og indre visdom. Les mer her
Om dyr healer hele verden vet jeg ikke, men jeg opplevde flere ganger at katten min ga meg healing. Han la seg oppå dyna og satte i gang å male som katter gjør, det var spesielt de gangene jeg hadde omgangssyken han gjorde det av en eller annen grunn. En forkjølelse eller influensa var ikke bra nok til at han syntes jeg kunne holde senga gitt, men han ga som regel opp å mase om å komme ut etterhvert
Antall ord: 78
“When you're a god, you don't have to have reasons."-Terry Pratchett, Mort
jeditrond skrev:Om dyr healer hele verden vet jeg ikke, men jeg opplevde flere ganger at katten min ga meg healing. Han la seg oppå dyna og satte i gang å male som katter gjør, det var spesielt de gangene jeg hadde omgangssyken han gjorde det av en eller annen grunn. En forkjølelse eller influensa var ikke bra nok til at han syntes jeg kunne holde senga gitt, men han ga som regel opp å mase om å komme ut etterhvert
Ja - jeg tror det er summen av slike små ting som dyr bidrar med som gjør at man kan si at de "healer verden".
I alle fall for vi som er glad i dyr anerkjenner den gleden og fornøyelsen dyr kan representere og det virker som om de også kan gi og få (universell) kjærlighet.
Vermilion Oriol skrev:Jeg husker en jente som var på Ricki Lake og begynte å grine fordi hun fikk muligheten til å svømme med delfiner. Jeg tror hun ble glad for det ja.
Det skjønner jeg godt. Det er noe helt spesielt med delfiner. Har opplevet de mange ganger på nært hold i sitt rette element - havet. Delfiner er intelligente, og ikke minst fantastiske dyr.
Jeg misliker sterkt at dyr holdes i fangenskap/dyrehager etc, det selv om de er født der. Det er ikke naturlig.
"Dyr healer verden" menes vel ikke mer bokstavelig enn uttrykket "balsam for sjelen".
(hvilket ikke betyr at noe kommer i flasker fulle av silikon og aromastoffer.)
Jeg er ikke i tvil om at det er bra for oss, og kanskje for barn spesielt, å ha dyr rundt oss. Og når noe føles bra, gjør det oss ofte godt. Dyr kan trøste, de kan glede, og for mange er kjæledyret den nærmeste fortrolige de har. Og noe lenger enn det vil jeg ikke trekke det uttrykket.