Caramba PPVt skrev:Hvis vi sier at vi slår fast at fremmede sivilisasjoner besøker oss. (dette skal ikke være en diskusjon om hvorhvidt de har eller ikke har besøkt oss)(Det har vi i utgangspunktet slått fast at de kan og har)
Hvordan ser vi for oss at deres teknologi og tankesett vil være?
Vi snakker om meget lange avstander og det skal en langt fremtreden teknologi for å få det til. Jeg har lest i noen UFO bøker at de kanskje bruker tankekraft til å styre skipene sine og at de har med seg sin egen gravitasjon. Sci-fi i våre ører, men er det mulig?
Hvilken hensikt har de med å besøke oss? og hvorfor vil de ikke ta offisiel kontakt. Har de kanskje et annet tankesett enn det vi har?
Her kan det komme mange store spørsmål etter hvert.
Jeg har ihvertfall startet baletten.

For å svare på dette, skal jeg fortelle en "historie" ;
Engang for millioner av år siden - mange millioner - var jorden en planet uten liv. Den var "død".
Så kom det et romfartøy til jorden, en innretning med 6 hjul, en kasse, noen videokamera, og noe annet rart teknisk utstyr.
Denne begynte så å bevege seg over overflaten , og oppdaget at her var det faktisk en form for atmosfære, det var jo vind...
Målingene viste at denne atmosfæren var giftig, og ikke inneholdt oksygen i det hele tatt. Denne "roboten" kjørte litt frem og tilbake, tok bilder, prøver av grunnen, og sendte masse informasjon opp til en annen sak som kretset rundt planeten.
Denne satelitten videresndte denne informasjonen avgårde til et moderskip langt unna, ett moderskip som hadde tilsvarende roboter og satelitter sendt til alle planetene rundt stjernen SOLEN.
De som var ombord i moderskipet, så at av alle planetene som var rundt stjernen SOLEN, var det en planet som så lovende ut.
Planeten hadde diverse gasser, mineraler, og metaller som kunne gi næring til LIV. Og ikke minst ; den hadde VANN !
De sendte nå en NY sonde ned til denne planeten, Jorden, med blåalger og andre mikroorganismer, og denne sonden landet ved vann slik at disse få algene, og miksoorganismene ikke skulle tørke ut med det samme.
Etter dette reiste dette moderskipet avsted, etter å ha merket av planeten jorden i sine stjernekart.
Jorden var nå blandt de planeter i kosmos som var "liv laga".
Noen millioner å senere kommer ett nytt "moderskip", men denne gangen går de rett til jorden, og sender ned sonder for å se hva som har skjedd, og jo ; Nå var det kommet karbondioksyd i luften, ilag med andre gasser.
De sendte nå ned nye bakterier, og også noen hardføre mikroskopiske planter som skulle fortsette prosessen med å gjøre jorden levelig.
Påny avmerket de i sine stjernekart at denne planeten var kommet til fase 2 i prosessen, og reiste videre.
Igjen gikk det nå enda noen millioner år, og de kom igjen på besøk.
og nå så de at denne planeten ikke bare var lovende, den var perfekt !
Den oppførte seg akkurat som de ønsket !
Dermed fortsatte de prosessen, og sendte ned mer avanserte livsformer, og lot de leve i vannet.
Nå gjør vi ett hopp i historien, og lar Darwin fortelle om utviklingen ;
inntil vi kommer frem til følgende:
Menneskene sender ut sonder til Mars. Og begynner å erobre verdensrommet.
Om noen år, møtes to bemannede romskip hverandre ute i kosmos, hvorav det ene er laget på Jorden.
Menneskene i romskipet fra Jorden forsøker å få kontakt med det fremmede romskipet, og oppnår kontakt. Og man utveksler så informasjon om hverandres miljøer, luftkvalitet osv.
Og finner ut at de kan møtes....
Da finner mennesket fra Jorden ut at ;
Det andre skipet inneholder også mennesker.
Og oppdraget er : å befolke KOSMOS !
Og dette viser bare at mennesket nå er kommet dit hen at vi skal fortsette på jobben med det - å befolke kosmos.
DET er meningen med livet - å spre liv i hele kosmos !
Asbjørn