Rine skrev:Tror dere at det finnes havfolk? Det er mange steder i havet mennesket ikke kommer dypt nok uansett hvor fancy utstyr vi har utviklet, vi vet ikke hva som befinner seg der.. Det er litt spennende, og det sies jo at alle eventyr har ihvertfall en liten sannhet i seg.. Hva tror dere?
Det er vel ikke det at vi ikke kommer dypt nok, men heller det at kun 3-7% av havet er kartlagt (tro det var den prosenten, ihvertfall under 10%).
Jeg har en teori om hva slags vesen vår "første fremmede møte" vil være: Den intelligente blekkspruten, AKA Mind Flayers i D&D (ok litt fleip der, men blekksprutene er likefullt svært avanserte vesener, noen av de.)
Men andre ord: Vårt første møte med en fremmed intelligens vil vel strengt tatt være her på jorden. Jeg mener, dersom havlivet har eksistert lengre enn landelivet, så er det jo noe som heter å legge 2+2 sammen og får 4.